• Historia Przedszkola

• zdjęcie archiwalne

Przedszkole istnieje od 16 lutego 1976 r. i było odpowiedzią na rosnące potrzeby rodziców noworozwijającego się osiedla Jelonki. Początkowo mieściło cztery oddziały, w których znalazło opiekę całodzienną 140 dzieci.

Położone jest w Dzielnicy Warszawa Bemowo na osiedlu Jelonki. Placówka znajduje się w parterowym, bezpiecznym dla dzieci budynku a usytuowana jest daleko od głównej arterii komunikacyjnej, otoczona dużym ogrodem z pięknymi drzewami. Przedszkole posiada 5 sal zabaw, które wyposażone są w bezpieczne zabawki i pomoce dydaktyczne. Każda sala wyposażona jest w wideodomofon, aby dzieci były bezpiecznie odbierane przez swoich rodziców. Wnętrza urządzone są z dbałością, uwzględniając wygodę, atrakcyjność i przytulność. Dzieci czują się , bezpiecznie oraz swobodnie - takie warunki są niezbędne do prawidłowego rozwoju. W ostatnich latach przeprowadzone zostały gruntowne remonty: holu oraz elewacji.

Ogród wyposażony jest w nowoczesny funkcjonalny sprzęt terenowy, zabawki ogrodowe i 2 zadaszone piaskownice, chroniące dzieci w dni upalne przed promieniami słonecznymi. W ogrodzie wydzielone są dwie części: dla dzieci młodszych i starszych.

W maju 2013 dokupione zostały nowe zabawki terenowe, wzbogacając zabawę na świeżym powietrzu.

Od 7 stycznia 2014r  ruszyły kolejne, trzy grupy przedszkolne, oddziały zamiejscowe zlokalizowane w budynku Liceum przy ul. Anieli Krzywoń 3.

W kwietniu i maju 2017  zmodernizowany został gród przedszkolny.

LIKWIDACJA ODDZIAŁÓW ZAMIEJSCOWYCH PRZEDSZKOLA NR 319

Na podstawie uchwały Rady Miasta Stołecznego Warszawy, z dniem 31 sierpnia 2022 r., Przedszkole nr 319 zostało przekształcone poprzez likwidację innej lokalizacji prowadzenia zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych mieszczącej się w budynku przy ul. A. Krzywoń 3.