• Informacje rekrutacyjne

• Harmonogram rekrutacji do  Przedszkola nr 319 w Warszawie,

ul. Powstańców Śląskich 14

na rok szkolny 2024/2025

W postępowaniu rekrutacyjnym biorą udział dzieci zamieszkałe w Warszawie, urodzone w latach  2018-2021.

Dzieci urodzone w 2022 r. nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice  mogą ubiegać się o przyjęcie do przedszkola od września, po ukończeniu przez dziecko 2,5 lat, jeżeli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami.

Rodzice dzieci zamieszkałych poza Warszawą mogą ubiegać się o przyjęcie dziecka do przedszkola w postępowaniu uzupełniającym, jeżeli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami.

1) Harmonogram, kryteria i zasady  rekrutacji do przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2024/2025 jest dostępny na stronie Biura Edukacji:

Aktualności - Edukacja (um.warszawa.pl)

2) W dniach 27 lutego (od godziny 10.00) - 4 marca 2024 r.   (do godziny 17.00)  Rodzice składają deklarację kontynuowania wychowania przedszkolnego na kolejny rok szkolny. W tych dniach deklaracje będą do pobrania w grupach. Czytelnie wypełnione i podpisane przez oboje rodziców składamy w grupach. W przypadku braku podpisu drugiego rodzica należy dołączyć oświadczenie wyjaśniające brak  podpisu.

3) Rodzice ubiegający się o miejsce dla dziecka w przedszkolu zapisują dziecko w Elektronicznym Systemie Rekrutacyjnym w dniach od 5-20 marca 2024 r. do godz. 20.00. Wniosek podpisany profilem zaufanym  i  dokumenty/oświadczenia potwierdzające kryteria rodzice przekazują za pośrednictwem elektronicznego systemu rekrutacji lub wersję papierową wniosku wraz z załącznikami składają w przedszkolu pierwszego wyboru w dniach od 5-25 marca 2024 r. do godz. 15.00.

Dyrektor Przedszkola przyjmuje wnioski w dniach:  poniedziałek 16.00-17.00, wtorek 10.00-11.00.

4) 25 kwietnia 2024 r. o godz. 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia. Rodzice dzieci zakwalifikowanych potwierdzają elektronicznie wolę zapisu dzieci do przedszkola w dniach  25 kwietnia - 8 maja 2024 r. do godziny 10.00  (nie dotyczy kontynuujących).

5)  9 maja 2024 r. o godzinie 13.00 zostanie opublikowana lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

6) Przydział dzieci do właściwych grup nastąpi po zakończeniu postępowania rekrutacyjnego. Organizacja grup przedszkolnych (jednorodnych wiekowo lub mieszanych) uzależniona jest od liczby i wieku dzieci kontynuujących i przyjętych w rekrutacji.