• Udział w programach

GORĄCZKA ZŁOTA PCK 2021

REGULAMIN KONKURSU DLA PLACÓWEK EDUKACYJNYCH

1. Cele

1. Pozyskanie funduszy na dofinansowanie wypoczynku letniego, organizowanego przez PCK dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i Mazowsza (wyjazdy, zajęcia prowadzone w okresie wakacyjnym organizowane lub współorganizowane przez PCK);
            2. Pozyskanie funduszy na zajęcia pozalekcyjne dla potrzebujących dzieci z terenu Warszawy i okolic;
            3. Uaktywnienie środowisk dziecięco – młodzieżowych oraz rodziców i uwrażliwienie ich na krzywdę drugiego człowieka.
            4. Promocja idei wolontariatu w środowisku dziecięco – młodzieżowym.

1. Adresaci

Akcja przeznaczona jest dla mazowieckich szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i przedszkoli.

1. Organizatorzy

Organizatorem akcji jest Mazowiecki Oddział Okręgowego PCK. Działania te są elementem ogólnopolskiej kampanii PCK „Gorączka Złota”.

1. Miejsce

Akcja organizowana jest na terenie każdej placówki, która przesłała formularz zgłoszeniowy i zorganizowała zbiórkę monet.

1. Okres trwania akcji

Rozpoczęcie  – 01 luty 2021 roku

Zakończenie  –  21 maj 2021 roku.

1. Zasady

Akcja polega na zebraniu jak największej wagi „złotych” monet o nominałach 1 grosz, 2 grosze i 5 groszy.

Placówka zgłaszająca się do wzięcia udziału w akcji zobowiązana jest do zgłoszenia swojego udziału na adres e-mail: adres: warszawa@pck.org.pl, do dnia 12.03.2021r.  Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie drogą mailową poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (stanowiącego załącznik do niniejszego regulaminu).

Metody zbiórki monet są dowolne, organizatorzy pozostawiają te kwestię inwencji placówek (np. zbiórka podczas zebrań z rodzicami, festynów szkolnych).

Zebrane monety należy przekazywać do siedziby Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK ul. Szańcowa 25 – sukcesywnie w miarę możliwości po wcześniejszym telefonicznym umówieniu - tel. 22/50-65-191, 22/50-65-198 lub jednorazowo najpóźniej w terminie 24 – 28 maja,  w godzinach 8:00 – 16:00.

Prosimy o dostarczanie monet jedynie w podanym terminie. Placówki, które dostarczą monety po wyznaczonym terminie nie będą brane pod uwagę w konkursie.

Zebrane monety zostaną zważone, największa waga monet zadecyduje o zwycięstwie szkoły, przedszkola. O wynikach konkursu powiadomimy zwycięskie placówki drogą mailową lub telefoniczną.

Akcja umożliwia również przeprowadzenie indywidualnie przez placówkę wewnętrznych konkursów między klasami na największą ilość zebranych monet.

1. Nagrody

Dla zwycięzców w odrębnych kategoriach dla przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe przewidziane są nagrody rzeczowe (I-III miejsce) oraz dyplom. Wszystkie pozostałe placówki biorące udział w konkursie otrzymają dyplom uczestnictwa.

Organizatorzy pozostawiają sobie możliwość przyznania dodatkowych nagród i wyróżnień.

Bezpieczne przedszkole

Większość wypadków na drogach wynika z nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i braku przewidywania skutków naszego postępowania. Podobnie jest w przypadku pożarów, które są spowodowane bezmyślnością ludzi. Sami niszczymy własne zdrowie poprzez niewłaściwe nawyki żywieniowe, brak ruchu, siedzenie przed telewizorem lub komputerem, słuchanie głośnej muzyki czy stosowane różnego typu używek. Czy nie możemy tego zmienić? Oczywiście, że możemy, ale należy zacząć już od bardzo małych dzieci, gdyż właściwe nawyki i zachowania należy wdrażać przez cały okres dzieciństwa, aby zaowocowało to w życiu dorosłym.
            Program „Bezpieczne przedszkole” skierowany jest zarówno do dzieci jak i do rodziców, pracowników przedszkola oraz różnych instytucji odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo. Powstał na bazie doświadczeń w pracy dydaktyczno- wychowawczej, w oparciu o literaturę oraz współpracę z rodzicami i środowiskiem. Realizacja zadań wynikających z podstawy programowej wychowania przedszkolnego wymaga od nauczyciela podejmowania działań wspomagających rozwój dziecka zarówno w sferze fizycznej, emocjonalnej jak też umysłowej i społecznej.
            W każdym przedszkolu bezpieczeństwo dzieci było, jest i będzie najistotniejszą sprawą. Zdrowie, życie i bezpieczeństwo dzieci stanowi wartość o którą troszczą się wspólnie rodzice, nauczyciele a także różnego typu organizacje.

(Żródło: http://www.bezpieczneprzedszkole.com/o-programie)