• Kilka słów o nas...

•

Przedszkole czynne jest od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 17:00. Organem prowadzącym jest Wydział Oświaty i Wychowania Dzielnicy Warszawa Bemowo. Nadzór pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty. Przedszkole 319 ma swoją siedzibę na ulicy Powstańców Śląskich 14.

Nasze przedszkole posiada długą tradycję w sprawowaniu opieki nad dziećmi. Powstało w roku 1976, tak więc wychowaliśmy już niejedno pokolenie. Mieści się na osiedlu mieszkaniowym "Jelonki" w dzielnicy Warszawa Bemowo. Posiada dogodne połączenia komunikacyjne zarówno dla zmotoryzowanych jak również poruszających się komunikacją miejską.

Budynek przedszkolny wyposażony jest w pięć sal zabaw przystosowanych adekwatnie do potrzeb dzieci, cztery szatnie, salki przystosowane do zajęć dodatkowych i logopedycznych, kuchnię oraz pomieszczenia gospodarcze. W salach znajdują się odpowiednio dobrane meble, pomoce dydaktyczne oraz zabawki. Budynek otoczony jest przestronnym, częściowo zacienionym placem zabaw.  Sprzęty terenowe są estetyczne, bezpieczne, wykonane z trwałych surowców - zachęcają do zabawy na świeżym powietrzu.

W przedszkolu opiekę nad dziećmi sprawują nauczyciele, którzy posiadają kwalifikacje pedagogiczne gwarantujące wysoki poziom pracy wychowawczej.

Nasze przedszkole jest kolorowym światem baśni spełniającym dziecięce marzenia.

W Naszym Przedszkolu:

*Dzieci

• poznają swoje prawa i obowiązki,
            • czują się bezpiecznie,
            • rozwijają się twórczo,
            • mają możliwość indywidualnego rozwoju,
            • osiągają sukcesy,
            • uczą się dostrzegać swoje mocne strony,
            • budują pozytywny obraz samego siebie,
            • uczą się dostrzegać potrzeby innych ludzi.

*Rodzice

• uzyskują pomoc specjalistów,
            • otrzymują obiektywną ocenę postępów i niepowodzeń dziecka,
            • mogą być z dzieckiem w trudnych chwilach,